Magas vérnyomást is okozhat a rostszegény étrend
Az már régebb óta egyértelmű, hogy a rostszegény táplálkozás összefügg a vastagbélrák fokozott kockázatával. Ugyanakkor egyre több kórképben igazolódik a mikrobiom, a vastagbélflóra kiemelkedő jelentősége!
A Circulation című folyóiratban most megjelent tanulmányukban a szakemberek a magas és az alacsony rezisztens keményítőt tartalmazó étrendek közötti különbséget vizsgálták.
A magas vérnyomás stroke-ot, szívinfarktust, az artériák és a szívizmok megmerevedését okozhatja, valamint a szív- és érrendszeri betegségek fő előidézője is.
A kutatók megállapították, hogy az alacsony rosttartalmú étrendet tartók hajlamosabbak a magas vérnyomásra.
"Ez a tanulmány azért jelentős, mert először azonosította, hogy az étrendben lévő rost közvetlenül szabályozza a szív és az érrendszer egészségét."
A tanulmány egyik páratlan felfedezése az, hogy a bél bakteriális profilja, a mikrobiom szorosan összefügg a magas vérnyomással.
A rostfogyasztás mértékében kicsit becsapós, ha azt gondoljuk, hogy a napi egy alma, vagy a rántott hús melletti kis káposztakupac elegendő. Nagyon nem! Napi 3-4 x nyers zöldség vagy gyümölcs főétkezésként!
Ha ez nem megoldható, akkor szükséges a rostpótlás. Az én ismereteim alapján az egyik legjobb ilyen funkcionális élelmiszer a ZinoBiotic, amelyről itt olvashat többet.
A ZinoBiotic ötféle természetes élelmi rost egyedi kombinációja. A rostok anyagcseréje a vastagbélben történik, ahol támogatják az egészséges baktériumok szaporodását.
A ZinoBiotic segít csökkenteni a vércukorszint hirtelen emelkedését az étkezések után, illetve fenntartani a megfelelő koleszterinszintet is. A rostok támogatják az egészséges bélműködést, így a rendszerességet, a teljesség érzését, illetve csökkentik a puffadást. Érdemes kúraszerűen, legalább hat hónapig szedni.